Uzman isim çok para kazanmanın altın sırrını açıkladı

Bir kişinin veya şirketin belirli bir varlığa para veya kaynaklarını koyarak gelecekte kazanç elde etmek için yatırım araçlarına başvurur. Ancak doğru yatırım konusunda yapılan hatalarda bulunuyor. Ünlü ekonomist Mert Başaran, para kazanmanın doğru yolunu açıkladı.

YATIRIM NEDİR?

Bireylerin veya kurumların sermaye, zaman veya herhangi bir kaynağı bir kazanç elde etmek hedefiyle değerlendirmesi olarak karşımıza çıkar. Yatırım yaparken genellikle risk alınır ve belirli bir getiri beklenir. Yatırım yaparken kişiler genellikle hisse senetleri, tahviller, emtialar, gayrimenkul ve fonlar gibi varlıklara yatırım gerçekleştirir.

YATIRIM YAPARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler bulunuyor. Bunlar arasında yatırım yapılacak varlığın risk ve getiri profili, yatırımın likiditesi, yatırım süresi ve yatırım yapılacak miktar gibi unsurlar yer alıyor.

BAŞARAN: YÜZDE 150 KAZANDIRMIŞ

Doğru yatırım için her geçen gün internet üzerinden araştırılmaya devam ediyor. Hele ki para kazanmanın sırrı merak edilen başlıklar arasında yer alıyor. Ünlü ekonomist Mert Başaran, kolay yoldan para kazanmanın yolunu açıkladı.

Başaran, para kazanmanın sırrını tasarruf yaparak büyümesine izin vermek olduğunun altını çizdi. Başaran, “Doğru bir yere parayı koyarsan büyür. İkinci olarak ta etrafımızdaki toksik bize harcatan insanları çıkartacağız. İhtiyacının varsa bir şey alın yoksa almayın. Fonlardaki getiri yüzde 150’ye gelmiş o yüzden hisse senedi yerine işi ehline verin” şeklinde yorumda bulundu.

YATIRIM FONU

Yatırım fonu, birçok farklı yatırımcının paralarını bir araya getirerek profesyonel fon yöneticileri tarafından çeşitli finansal araçlar üzerinde yönetilen bir fon olarak karşımıza çıkıyor. Fonların uzman ekonomistler tarafından hazırlanmaları dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir